Renginiai

Mariaus Marcinkevičiaus knygos "Juodoji Vilniaus saulė" pristatymas

2019 04 01

Žinomas vaikų literatūros autorius, keliautojas ir gydytojas Marius Marcinkevičius drauge su leidykla „Alma littera“ kviečia į debiutinės knygos suaugusiems „Juodoji Vilniaus saulė“ pristatymą.

Renginio svečiai turės galimybę pasimėgauti žydiškų patiekalų degustacija su Izraelyje augusia kulinarinio projekto „Cook Jewish, Be Jewish“ įkūrėja ir vadove Laurina Todesaite. Projektas gimęs iš meilės žydiškoms tradicijoms netrukus susilaukė tarptautinio susidomėjimo: L. Todesaitė su savo iniciatyva dalyvavo didžiausioje Anglijos žydiško maisto šventėje „Gefiltefest”, skaitė pranešimus Izraelyje, JAV, Prancūzijoje ir kt., o jos receptai publikuojami šalia žydų kulinarijos ekspertų įžvalgų tarptautiniuose proginiuose leidiniuose.

Pristatymo vakare susirinkusieji taps svarbaus romano akcento, muzikinės dėžutės, premjeros liudininkai ir vienam vakarui pasiners į Tarpukario Vilniaus istoriją, per kurią ves žymi aktorė, knygų vaikams autorė Kristina Savickytė.

Tarpukario Vilniaus dvasia, besipinančios lietuvių, žydų, lenkų ir rusų kultūros, istorinės asmenybės bei mistika alsuojantis Tibetas. Visa tai atsiskleidžia netikėtuose fantastinio detektyvo siužeto vingiuose, kurie priverčia susimąstyti, ar taip iš tiesų negalėjo nutikti.

„Rašant knygą įkvėpimo man nereikėjo. Įkvėpinėjau 50 metų gyvendamas Vilniuje, o knyga yra iškvėpimas. Joje pasistengiau pavaizduoti Vilnių tokį, koks jis man atrodė iš senelės pasakojimų ir mano patirčių – mistiškas, intriguojantis ir kupinas paslapčių“, sako M. Marcinkevičius.

Prisiliesti prie jau atmintyje išdilusio Vilniaus ir pažinti to meto kultūrų įvairovę autorius kviečia į Teatro, muzikos ir kino muziejų. Į pačią sostinės širdį, kurioje vyksta romano veiksmas ir sprendžiasi veikėjų likimai.


0001_juodoji-vilniaus-saule-2_1568020210-cf6799a7a0b8310140ac43aa77f06695.jpg