Naujienos

Sveikos mitybos žinovė Gražina Gum: „Žmonės pradėjo kreipti dėmesį į savo sveikatą“

2017 11 20

Sveiko gyvenimo būdo ekspertė, augalinės ir detoksikacinės mitybos specialistė Gražina Gum sako, kad maistas – didžiulė jėga, skatinanti jaustis energingais ir žvaliais. Medikė įsitikinusi, kad geros sveikatos eliksyras yra tinkama mityba, todėl naujoje, leidyklos „Alma littera“ išleistoje, knygoje „Super sveikata“ atskleidžia organizmo detoksikacijos, geresnės nuotaikos, energijos ir sveikos mitybos receptus. Knygoje, ne tik Lietuvoje, bet ir svetur žinom autorė, dalina patarimus, padėsiančius susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.
G. Gum sako, kad žmonių mityba visų pirma turi būti tokia, kurią galima lengvai integruoti į kasdienybę ir tuo pačiu džiaugtis gerėjančia savijauta bei fizine forma.


„Žmonės kiekvieną dieną turi jaustis gerai, o ne tik po alinančios dietos, nes šis efektas būna trumpalaikis. Tvirtai laikausi nuomonės, kad reikia išlaikyti aukso viduriuką. Todėl ir naujoje knygoje atskleidžiu jo paslaptį. Man labai svarbu, kad maistas būtų sveikas, maistingas, greitai paruošiamas ir gardus – tai mano receptų kredo“, – sako mitybos žinovė.


Knygoje „Super sveikata“ autorė daug dėmesio skiria svorio reguliavimo ir sveikatos klausimams ir sako, kad jie – naujos knygos pagrindas.
„Nuolatinis ir nesaikingas lieknėjimas nėra reikalingas. Sveikata, gera savijauta ir normalus kūno svoris yra esminiai dalykai, padedantys gyventi įprastą gyvenimą. Žmonės yra skirtingi ir tikrai neturi tilpti į vieno dydžio rūbus. Be to, dažnai pamirštame, kad ne tik mityba, bet ir kokybiškas miegas bei tinkamas poilsis yra neatsiejami nuo geros savijautos“, – pasakoja autorė.


Naujausia G. Gum knyga – jau penktoji jos kūrybos sąraše. Sveiko gyvenimo būdo ekspertė sako, kad per knygas ji nori skleisti savo žinias ir padėti žmonėms išsiugdyti tinkamus mitybos bei gyvensenos principus.
„Kiekvienais metais manyje kyla natūralus vidinis noras pasidalinti savo turima informacija. „Super sveikata“ iš kitų knygų išsiskiria savo apimtimi, informacijos gausa bei receptais, kuriuose dominuoja karštas maistas, specialiai pritaikytas mūsų klimato zonai – ypatingai šaltuoju metų laiku. Pagrindinis naujos mano knygos tikslas – paskatinti žmones maitintis sveikiau bei suteikti organizmui komforto jausmą“, – pasakoja G. Gum.
Autorė jau daugiau nei dešimtmetį konsultuoja žmones ir sudarinėja įvairias mitybos programas, kurios, jos teigimu, skirtos visiems norintiems pokyčių gyvenime:
„Sudarytą mitybos programą galima naudoti taip, kaip patinka – sekti žingsnis po žingsnio ar remtis tik jos dalimi. Programos trukmė nėra ilga – tik dvi savaitės, tačiau jos tikrai padės žmogui atsitiesti ir sutvirtėti. Jos vykdymo metu natūraliai apsivalo organizmas ir receptoriai, visai kitaip pradedame jausti skonius bei įsijungia tikrieji žmogaus organizmo pojūčiai – juk dėl to verta pasistengti. Mano knygoje sujungti patarimai, mitybos programos metodika ir receptai padės sukurti tvirtą imunitetą ir sukurti super sveikatą“, – tikina sveikos gyvensenos ekspertė.


Gražina Gum – rašytoja, medikė, lektorė, sveiko gyvenimo būdo ekspertė, augalinės mitybos žinovė ir autorinių metodikų „Detox atostogos“, „7 dienų super Detox mitybos programos“ ir produktų linijos „Ilgam gyvenimui“ kūrėja. Socialinio tinklaraščio „Žali receptai“, kurį seka daugiau nei 80 tūkstančių sekėjų, autorė. G. Gum knygos spausdinamos ne tik Lietuvoje, bet kaimyninėse šalyse. Nuo 2007 metų autorė savarankiškai tobulina gyvo maisto ruošimo įgūdžius ir veda tokio maisto ruošimo kursus ir mokymus.


G. Gum knygą „Super sveikata“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.