Naujienos

Gyvenimus keičiantis bestseleris atgijo autentiškuose skaitytojų pasakojimuose

2017 07 19

Turbūt atsimenate legendinę knygą „Paslaptis“, kuri ne tik pateko į XX amžiaus didžiausią įtaką padariusių knygų dešimtuką, bet ir privertė milijonus skaitytojų kardinaliai pakeisti savo gyvenimą. Tačiau, ar žinojote, kad nuo pat jos pasirodymo, ištikimiausi skaitytojai rašytojai Rhondai Byrne rašė laiškus, kuriuose dalinosi savo asmeninėmis patirtimis? Jautriausios ir įdomiausios dešimtmečio istorijos įkvėpė autorę bei paskatino parašyti naują knygą „Kaip Paslaptis pakeitė mano gyvenimą“. Ją lietuviškai išleido leidykla „Alma littera“.

R. Byrne knyga „Paslaptis“ tapo tikru fenomenu ir netgi inspiravo atskirą, knygos entuziastus buriantį, judėjimą. Naujoje knygoje „Kaip paslaptis pakeitė mano gyvenimą“ rašytoja dalinasi realiomis žmonių istorijomis, kurias skaitytojai siuntė visą dešimtmetį – nuo pat pirmosios išleidimo dienos.

Nors neseniai pasirodžiusi knyga yra tarsi neoficialus pirmosios knygos tęsinys, tačiau joje juntamas autentiškas ir gyvas pasakojimas – skaitytojai atvirai pasakoja apie tai, kaip pasikeitė jų gyvenimas perskaičius knygą ir pradėjus vadovautis joje aprašytais metodais. Be to, jie atskleidžia, kaip jiems pavyko pasiekti ir išlaikyti tai, apie ką svajojo visą gyvenimą: puikią karjerą, sveikatą, gerovę, tinkamą gyvenimo draugą, harmoniją, gerą savijautą.

Knygos formatas – išskirtinis, nes R. Byrne neabejoja, jog skaitytojų atsiliepimai svarbūs kiekvienam rašytojui: „Aš niekada nesitikėjau, kad po „Paslapties“ išleidimo gausiu tiek daug skaitytojų laiškų. Skaitydama jų laiškus aš suvokiau, kaip sumaniai, kūrybiškai ir įspūdingai žmonės suvokė ir sau pritaikė knygoje pateikiamą informaciją. „Kaip Paslaptis pakeitė mano gyvenimą“ – akivaizdus to įrodymas“.

Kiekviena knygoje aprašyta istorija realaus gyvenimo pavyzdžiais iliustruoja kelią, vedantį į sėkmę įvairiose srityse: sveikatos, tarpusavio santykių, meilės, šeimos, pinigų ir karjeros. Autorė tikina, kad šioje knygoje žmonės įrodo tai, kad taikydami Paslapties mokymą, kiekvienas mūsų gali susikurti svajonių gyvenimą.

Rašytoja R. Byrne per savo karjerą yra išleidusi ne vieną bestselerį, o 2007 metais ji pateko į JAV naujienų žurnalo „Times“ įtakingiausių žmonių šimtuką. Leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė sako, kad skaitytojų mėgstamos temos, autoriai nuolat keičiasi, tačiau australų kilmės rašytojos knygos išlieka tarp skaitomiausių.

„Jau esame išleidę septynias šios autorės knygas ir su kiekviena nauja knyga, jos gerbėjų būrys Lietuvos auga vis sparčiau. Pirmoji R. Byrne knyga „Paslaptis“ buvo tiesiog iššluota iš lentynų – vien Lietuvoje buvo įsigyti 45 tūkstančiai knygos egzempliorių. Todėl tikime, kad naujausioje knygoje aprašytos istorijos taip pat sulauks skaitytojų dėmesio“, – sako D. Viliūnienė.

2006 metais knygos autorė Rhonda Byrne sukūrė visą pasaulį pribloškusį dokumentinį filmą „Paslaptis“. Tais pačiais metais rašytoja išleido to paties pavadinimo knygą ir sulaukė didžiulio susidomėjimo bei tarptautinio pripažinimo. Knyga turėjo ypatingą poveikį milijonams skaitytojų visame pasaulyje ir buvo išversta į daugiau negu 50 kalbų. „Paslaptis“ yra viena iš ilgiausiai bestselerių sąrašuose išsilaikiusių šio amžiaus knygų. R. Byrne yra parašiusi dar tris populiarias knygas: „Galia“, „Magija“ ir „Herojus“.

R. Byrne knygą „Kaip Paslaptis pakeitė mano gyvenimą“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.