Naujienos

Donatas Paulauskas: vyrai – be teisės į ašaras

2019 10 22

Drąsią ir itin atvirą knygą „Kam reikalingi verkiantys vyrai“ pristatęs Donatas Paulauskas siekia išjudinti nusistovėjusį požiūrį apie vyriškumą.

                                        
„Vyrai, skirtingai nei moterys, vis dar neturi teisės į ašaras ir jautrumą. Vyrai gali verkti tik labai išskirtinėmis progomis, kai dėl parodyto jautrumo nėra laikomi silpni ar pažeidžiami. Labiausiai toleruojame vyrų laimės ašaras, o skausmo ar liūdesio ašarų matyti nenorime. Dėl to turime tokią rimtą vyrų emocinės sveikatos krizę“ – teigia autorius. 

Ši knyga skaitytojams leis naujai pažvelgti į problemas, susijusias su tėvystės, kūniškumo, tarpusavio santykių bei vyriškumo stereotipais bei suteiks ryžto juos laužyti. Donatas Paulauskas knygoje dalijasi ne tik asmeninėmis patirtimis, bet ir jo paties asmenybę formavusiais suvokimais.

D. Paulauskas knygoje aprašo ne tik vyrų emocijų temą, bet aptaria ir tėvystės, vyrų draugystės, vyriško kūno įvaizdžio, moterų ir vyrų santykių ir kitas temas. Rašydamas knygą, autorius rėmėsi asmeninėmis patirtimis, istorijomis ir nutikimais – visa tai, D. Paulausko teigimu, padėjo atskleisti tradicinio vyriškumo sampratą, su kuria brendo Y kartos vyrai ir kuri vis dar gyvuoja šiandien.

Vyriškumo stereotipus knygoje analizuojantis autorius tikina, kad visuomenė ir patys vyrai kartais klaidingai mano, kad stereotipai vyrų neliečia: „Galvojama, kad tai „moterų tema“: tai joms jie trukdo, tai jos tomis klišėmis tiki, o galiausiai ir nukenčia „kvailutės“. Neva vyrai stereotipams atsparūs, jiems visuomenės lūkesčiai neįdomūs, jie dėl to nekvaršina sau galvos.

Knygoje parodau priešingai – vyrus stereotipai veikia kasdien: kai apžiūrinėjame savo raumenis veidrodyje, kai bandome priversti susikaupusias ašaras grįžti atgal, kai šalinamės kitų vyrų artumo ir atvirumo ir t. t.“.

D. Paulausko knygą „Kam reikalingi verkiantys vyrai“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.