Naujienos

Aktorė Justė Zinkevičiūtė apie savo debiutinę knyga:„ Tai glausta moteriškumo Biblija kiekvienai iš mūsų“

2017 10 02

Televizijos laidų vedėja, kino ir teatro aktorė Justė Zinkevičiūtė lietuviams yra puikiai žinoma. Jaunos aktorės dienotvarkėje – repeticijos, filmavimai, spektakliai, tačiau toks intensyvumas nesutrukdė jai atsiskleisti visiškai naujame – rašytojos – amplua. J. Zinkevičiūtė prisipažįsta, kad pirmosios knygos rašymas jai pačiai buvo itin netikėtas gyvenimo posūkis. Debiutinėje knygoje „Puodelis kavos prie jūros: skaitiniai kasdieniam įkvėpimui“ aktorė dalinasi savo išgyvenimais, patirtimi ir emocijomis bei pasakoja apie moterų kasdienybę, jūrą, kavą, grožį ir laimę.

Aktorė sako, kad pagrindinė šios knygos mintis – priminti tai, kad moterys yra neatsikartojančios ir dėl šios priežasties – tokios unikalios. Būtent tai, J. Zinkevičiūtės teigimu, joms suteikia ypatingo šarmo ir žavesio. „Ši knyga – tarsi dienoraštis, tai maža moters Biblija, kuri atstoją nuoširdų pokalbį, kasdien taip reikalingą kiekvienai iš mūsų“, – sako J. Zinkevičiūtė.

Pirmajame knygos skyriuje aktorė kalba apie jaukius dienos pusvalandžius prie kavos puodelio – apie tą laiką, kurį moteris kasdieną turi rasti sau. Antrajame sudėti aktorės brolio Ernesto laiškai jūrai, o trečiajame – moterų įžvalgos apie laimę ir moteriškumą. Tarp jų rasime tokių žinomų moterų kaip L. Kalpokaitė, A. Eidorė, V. Bičkutė, E. Jackaitė, G. Jaraminaitė ir D. Brenciūtė mintis.

J. Zinkevičiūtė sako, kad jos debiutinė knyga „Puodelis kavos prie jūros“ yra tiek apie paprastus kasdienius atradimus prie kavos puodelio, tiek apie filosofinius gyvenimo džiaugsmo ir laimės ieškojimus. „Knyga gali padėti sudėlioti tavo mintis, jausmus ar net rasti atsakymus į klausimus iš ko susideda moters laimė ar kas jai padeda tapti gražiai“, – sako autorė.

Aktorė atskleidžia, kad šioje knygoje bus nemažai jos pačios išgyvenimų. „Knygoje, kaip ir teatre, negali suvaidinti praradimo skausmo, jei iš tikrųjų nesi nieko praradęs. Negali mylėti, jei gyvenime nesi mylėjęs nuoširdžiai ir labai stipriai. Būtent dėl to aš ir norėjau, kad skaitytojai jaustų tikrumą ir šilumą“, – sako autorė.

„Kiekvienas mylintis vyras turėtų padovanoti savo moteriai šią knygą, nes ji primena, kad mes gimėme švęsti gyvenimą, šypsotis ir kurti aplink save grožį. Visos bėdos – laikinos, o mūsų laimė amžina. Tik tai pajutus ir suvokus, į gyvenimą ateina pergalės“, – įsitikinusi J. Zinkevičiūtė.

J. Zinkevičiūtė sako nepretenduojanti tapti rašytoja. „Mano knyga yra paprastos moters ir aktorės užrašai, kuriais dalinuosi su tais, kurie yra pasiilgę lengvumo, tikėjimo ir paprasto žodžio. Vaidyba ir toliau liks didžiausia mano gyvenimo dalis“, – sako ji.

Justė Zinkevičiūtė – TV serialų ir kino aktorė. Studijavo kino aktorystę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvavo įvairiuose TV projektuose, vaidina spektakliuose ir televizijos serialuose. Šiuo metu gyvena Nidoje, yra projekto „Pasimatuok jūrą“ kūrėja.
J. Zinkevičiūtės knygą „Puodelis kavos prie jūros“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.