d8300150df3d50c7b879a181d6cf15e6503cf296_cdb_Norvegija_p1.jpg

Norvegija. Kelionių vadovas (1)

Nėra Autoriaus

NORVEGIJA. Iš regiono į regioną

Vadove Norvegija padalyta į septynis regionus, juos aprašantys skyriai pažymėti skirtingomis spalvomis. Administracinės sritys (fiulkės), kurias patogu aplankyti vieną po kitos, suskirstytos į didesnes teritorijas. Pavyzdžiui, Rytų Norvegiją sudaro trys fiulkės: Hedmarkas, Opplandas ir Buskerudas. Šiaurės Norvegijos regionui priklauso Nordlandas, Tromsas ir Finnmarkas; Svalbardas (Špicbergenas) aprašytas atskirame skirsnelyje. Regionų ribos sutampa su fiulkių ribomis, išskyrus nedidelę Buskerudo dalį, kuri aptariama su Oslo fiordo apylinkėmis.

ATRASKIME NORVEGIJĄ

Motina Gamta nepašykštėjo Norvegijai gėrybių. Nedaug šalių turi tiek daug žavingų vietų - daugybę fiordų, ledynų, kalnų ir nuostabių uostamiesčių, nusidriekusių, atrodytų, begaline pakrante. Visi čia ras, kuo užsiimti - slidinėti ir plaukioti, lankyti muziejus po atviru dangumi ar stebėti banginius fiorduose, ką jau kalbėti apie kerinčią šiaurės pašvaistę. Šalies kultūra taip pat turtinga - ji gali didžiuotis vienais geriausių Europoje muziejų, čia galima pamatyti moderniojo ir klasikinio meno kūrinių, didingų vikingų laivų, gražių medinių viduramžių bažnyčių, akį traukia ir jaukios kavinės, verdantis naktinis gyvenimas.

 

OSLAS IR OSLO FIORDAS

  • Šurmuliuojantis parduotuvių ir naktinio gyvenimo rajonas
  • Aukščiausios klasės muziejai
  • Įspūdingi miškai ir paplūdimiai

Osle yra nuostabių muziejų, gražių parkų, puikių parduotuvių, čia verda naktinis gyvenimas. Miesto centre - Karlo Johano gatvė apstu įvairių kavinių, barų ir restoranų, mažų krautuvėlių, kuriose smagu praleisti popietę. Nacionalinė galerija - vienas geriausių dailės muziejų Europoje. Ne mažiau įspūdingas ir Muncho muziejus, taip pat Vikingų laivų muziejus. Tačiau nepamirškite ištrūkti iš miesto ir aplankyti nuostabaus Oslo fiordo, pušimis apaugusių salų ir smėlėtų paplūdimių.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9789955385554
Formatas: 12,8x22,1x1,5
Puslapių skaičius: 304
Leidimo metai: 2010-05-01
Vertėjas:

Kitos autoriaus knygos