Laiškų namelis

Sigitas Geda

Vaikams nuo 4 metų


Aplinkui toks baltas sniegelis,

Sniegelyje stovi namelis,

Toks mėlynas namo stogelis,

Namelyje guli laiškelis,

Kurį tau, vaikeli, siunčiu.


Ar jau gavai laiškelį? Didokas, ar ne? Net ne vienas laiškas, o visa knyga! Štai kiek tau visko prirašė garsus lietuvių poetas Sigitas Geda. Atverk „Laiškų namelio“ duris ir skaitydamas svajok, žaisk, tyrinėk. Susipažink su šimtakoju, kuris pamiršo, kaip eiti, sužinok, kodėl paršiukas neturi sparnų ir kur lekia mėlynas autobusiukas...


Trisdešimt devynis gražiausius ir mažiesiems skaitytojams tinkamiausius eilėraščius atrinko poeto dukra Uršulė Gedaitė. Jie artimi mažųjų pasauliui, skaidrūs ir dainingi. 

Sigitas Geda puikiai derina folkloro elementus ir šiuolaikišką kalbą. Jo poezija ugdo jaunojo skaitytojo literatūrinį suvokimą, plečia vaizduotę ir kalbinę raišką, kviečia į jaukų pasaulį, kuriame tiek daug iš pirmo žvilgsnio paprastų, bet iš tiesų stebinančių, įsižiūrėti ir apmąstyti vertų dalykų. Smagiuose eilėraščiuose apstu gyvybės, judrumo, lietuviškų ženklų.


„Laiškų namelis“

  • plečia žodyną;
  • lavina rimo ir ritmo pojūtį;
  • ugdo kūrybingumą ir vaizduotę;
  • daug eilėraščių galima dainuoti pagal jau sukurtas melodijas;
  • lavina literatūrinį suvokimą, skonį.


Sigitas Geda (1943–2008) – vienas garsiausių lietuvių poetų, rašęs ir eilėraščius vaikams. Jis iš esmės atnaujino, sumodernino vaikų knygų poetiką. Daugybė jo eilėraščių tapo dainomis, kurių klausėsi ne viena karta: „Mėlynas autobusiukas“, „Baltoji varnelė“, „Du maži balti pingvinai“ ir kitos.  Subtiliomis pieštuku atliktomis iliustracijomis knygą papuošė jauna dailininkė Viltė Žumbakytė-Haisch.


Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090150405
Formatas: 25x20x1,3
Puslapių skaičius: 64
Leidimo metai: 2022-05-10