42bedd99da31afda088090edd4e3f7286ad0e09b_cdb_Roma_p1.jpg

Roma. Kelionių vadovas

Kelionės vadovas padės iš viešnagės Romoje pasisemti kuo daugiau įspūdžių ir patirti kuo mažiau sunkumų. Pradžios skyriuje Susipažinkime su Roma apibūdinama miesto geografinė padėtis, pasakojama jo istorija ir aiškinama, kaip Romos gyvenimas keičiasi kartu su metų laikais. Žvilgsnis į Romą – miesto savitumų apžvalga. Pagrindiniame knygos skyriuje Roma: rajonas po rajono (p. 62) pateikiamos visos svarbiausios įžymybės su planais, fotografijomis ir detaliomis iliustracijomis. Be to, devyni planuoti pasivaikščiojimai jus nuves į tokias Romos vietas, kurių vieni galite nė nepastebėti. Informacijoje keliautojui rasite rūpestingai surinktą informaciją apie viešbučius, parduotuves ir turgus, restoranus ir kavines, sportą ir pramogas, o Gyvenimo reikmių vadovas patars visais klausimais: nuo laiško išsiuntimo iki įsėdimo į metro.

Kiekvieno iš šešiolikos lankytinų miesto rajonų aprašymą lengva rasti pagal skirtingą spalvinį žymeklį. Skyrelio įvade pristatomos rajono ypatybės ir istorija, tada pateikiamas planas Iš gatvės į gatvę, iliustruojantis rajono centrą. Visos aprašytos miesto įžymybės – sunumeruotos, todėl jas nesunku rasti. Svarbiausių vietų išsamūs aprašymai užima du ar daugiau puslapių.

Roma buvo įkurta ant septynių kalvų prie Tibro upės prieš daugiau kaip 2750 metų. Nuo tų laikų miesto gyventojų skaičius išaugo iki trijų milijonų, o plotas dabar užima 1500 km2 centrinėje Italijoje. Šioje teritorijoje yra nepriklausoma Vatikano valstybė. 1870 m. Roma tapo naujai suvienytos Italijos sostine. Nuo jūros ji nutolusi apie 28 km. Geri geležinkeliai ir keliai miestą jungia su daugeliu kitų istorinių Italijos miestų ir miestelių. Roma yra pietų Europoje, toje pačioje platumoje kaip Niujorkas. Mieste yra du oro uostai, iš Londono iki Romos skrendama apie 2½ val. Be to, Romą su kitomis Europos šalimis jungia keliai ir geležinkeliai. Iš Paryžiaus traukinys važiuoja apie 15 val. Miestas stovi pagrindinių Italijos kelių (dalis jų atitinka senovės romėnų kelius) tinklo centre.

Šioje knygoje Romos centras skirstomas į 16 rajonų, o paskesniuose skyreliuose apžvelgiamos miesto apylinkių įžymybės, taip pat siūlomos kelios dienos išvykos, pateikiami galimi pasivaikščiojimų maršrutai. Su kiekvienu iš pagrindinių rajonų supažindina atskiras skyrelis, aprašoma rinktinių įžymybių istorija ir savitumai. Forumas jums suteiks galimybę žvilgterėti į antikinę Romą, o Kapitolijus, Rotondos ir Navonos aikštės atstovauja istorinį centrą. Jei domitės renesansiniais rūmais, apžiūrėkite puikius jų pavyzdžius, esančius Campo de’ Fiori. Ispanijos aikštėje rasite dizainerių parduotuvių. Vatikane jūsų laukia įspūdinga Šv. Petro bazilika ir pažintis su Romos katalikybės širdimi.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090103142
Formatas: 22x13x2
Puslapių skaičius: 440
Leidimo metai: 2012-07-17
Vertėjas: Margarita Bautrėnienė