5e8684886829096482eeabf7290212d3d2523267_cdb_Ezerai_119_Lietuvos_ezeru_p1.jpg

Ežerai. 119 Lietuvos ežerų

Kęstutis Kilkus

Nors mūsų šalies ežeringumas artimas pasaulio vidurkiui, neretai sakoma, kad Lietuva yra ežerų kraštas. Pažvelgus į žemėlapį matyti mėlynomis ežerų akimis nusagstyta pasaga – ežeringoji Lietuvos juosta, besidriekianti iš šiaurės rytų į pietvakarius. Ši knyga skirta daugiau nei 100 įdomiausių Lietuvos ežerų.

 

  • Išsamūs ežerų aprašai: ežero ir jo      vardo kilmė, salos, intakai, vandens temperatūros sluoksniai,      kraštovaizdis,
  • Dėmesio verti gamtos, kultūros ir      istorijos paminklai.
  • Detalūs batimetriniai ežerų (gylio)      planai, kuriuose pavaizduotas      ežero duburio povandeninės dalies (dubens) reljefas.
  • Detalūs      žemėlapiai

Knyga kviečia keliautojus ir aistringus žvejus į pažintį su Lietuvos ežerų gelmėmis, turtinga jų augalija bei gyvūnija ir ledynmečius menančia istorija.

 

Kęstutis Kilkus (g. 1947 08 01, Vilniuje) – habilituotas gamtos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, Lietuvos mokslo premijos laureatas. Kompetentingas autoritetas, kurio mokslinių ir pedagoginių vardų bei garbingų laimėjimų sąrašą galima tęsti ilgai. Ir kartu visada santūrus. Tad, matyt, pakaks pasakyti, kad Kęstučio Kilkaus darbai nužymi esmines šių dienų Lietuvos hidrologijos gaires. Daug dėmesio skirdamas ežerams, jis suformavo šalyje naują ežerų hidrologijos tyrimų kryptį.

Vis dėlto daugiausia žinių apie autorių teikia jo parašytas tekstas. Informacija, žodžiais pasklindanti jo straipsniuose ar knygose, dažnai neleidžia atskirti objektyviai įvertintų ir subjektyviai pajaustų tikrovės bruožų. Bet abejonių dėl tikrumo nekyla. Viskas patirta. Įvairiai: klampojant aplink ežerus, renkant duomenis archyvuose, skaičiuojant funkcinių ryšių rodiklius.

Iš tos patirties randasi kūrybos laisvė – kartais jis leidžia sau kai ką nutylėti, bet tiksliai žino, ką pasakyti. Kiekvieną žodį čia dengia konkrečios atminties klodas: kas, kur, kaip ir kada daryta. Tad keliaujant profesoriaus kūrinių puslapiais dažnai išvysti balkšvą rūkaną, išgirsti meldų šiugždesį, pajunti šaltinio vėsą... Geros kelionės skaitant naują knygą!

 

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090109656
Formatas: 29,5x20x1,3
Puslapių skaičius: 323
Leidimo metai: 2013-06-10