9e508e2b4ab0c32e84007695cc2282b5b5cf2236_cdb_100_vietu_kuriu_niekada_neaplankysite3_p1.jpg

100 vietų, kurių niekada neaplankysite. Slapčiausi pasaulio objektai

Daniel Smith

Pasaulis pilnas slėpiningų vietų, apie kurias mes arba nieko nežinome, arba negalėtume aplankyti net labai norėdami. Vienos iš jų yra tiesiog po mūsų kojomis – kaip Londono Vaitholo tuneliai, Maskvos slaptasis metro ar Gazos Ruožo kontrabandos tuneliai. Kitos tokios slaptos, kad net vyriausybės neigia jų buvimą, – pavyzdžiui, JAV Maunt Vezerio nepaprastųjų situacijų valdymo centras ar Pektusano kalnas Šiaurės Korėjoje, kur, kaip spėjama, buvusi šalies lyderio Kim Jong Ilo slėptuvė.

Kelionė prasideda Ramiajame vandenyne ir toliau tęsiasi per visą pasaulį. Ji aprėpia tamsius ir niūrius slaptųjų draugijų koridorius („Kaukolė ir kaulai“, „Bohemijos klubas“), užklysta į miestus vaiduoklius (Varošą Kipre, Pripetę Ukrainoje), veda į ypač slaptus branduolinius kompleksus („Fordo“ Irane, Yongbyon Šiaurės Korėjoje), aplanko grėsmingiausių slaptųjų žvalgybos tarnybų būstines (FSB, „Mossad“) ir net vadinamąjį „kūnų ūkį“ – Teismo antropologijos tyrimų bazę.

„100 vietų, kurių niekada neaplankysite“ – precedento neturinti galimybė pažvelgti į vietas, esančias toli nuo pramintų takų, ir sužinoti daugybę intriguojančių faktų. Jūsų vienu metu laukia ir detektyvas, ir kelionių vadovas.

 Danielis Smithas – rašytojas ir tyrinėtojas – yra parašęs studiją apie Antrojo pasaulinio karo kampanijos „Dig for Victory“ istoriją. Ilgametis leidinio „The Statesmanʼs Yearbook“, kasmetinio geopolitinio vadovo po pasaulio šalis, autorius. Gyvena Londone.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090114902
Formatas: 24,5x18,5x1,8
Puslapių skaičius: 256
Leidimo metai: 2014-10-31
Vertėjas: