c5919cf37813f49663f486b392196000de343503_cdb_Prancuzija_p1.jpg

Prancūzija. Kelionių vadovas

Autorių kolektyvas

 DAUGYBĖ NUOTRAUKŲ, ILIUSTRACIJŲ IR ŽEMĖLAPIŲ

PRANCŪZIJOS SKONIAI –VIETINĖ PRODUKCIJA IR KLASIKINIAI PATIEKALAI

VISŲ SVARBIAUSIŲ LANKYTINŲ VIETŲ SKERSPJŪVIAI IR AUKŠTŲ PLANAI

DIDŽIULIS VIEŠBUČIŲ IR RESTORANŲ PASIRINKIMAS

LANKYTINOS VIETOS, PAPLŪDIMIAI, TURGŪS IR ŠVENTĖS KIEKVIENAME MIESTE

VAIZDINGI MARŠRUTAI IR TEMINĖS KELIONĖS

Ši knyga padalyta į šešiolika šalies sričių pristatančius skyrius, todėl atspindi visą Prancūzijos įvairovę. Toks skirstymas remiasi istoriniu šalies dalijimu į sritis, kurį daugiausia nulėmė geografija ir kraštovaizdis, taip pat konkrečios srities įtaka bei galia. Kiekviena šių sričių išplėtojo savitą stilių: jai būdingą architektūrą, virtuvę, papročius, muziką, apdarus, tarmę ar net kalbą.

Prancūzija – viena didžiausių Europos valstybių, ji turi puikų oro susisiekimą su visais didžiaisiais pasaulio miestais. Paryžius –pagrindinis transporto centras, čia yra du tarptautiniai oro uostai. Dideli oro uostai įsikūrę Bordeaux, Lille’yje, Lione, Nice’oje ir Tulūzoje. Su Europos valstybėmis Prancūziją jungia puikios greitojo geležinkelio linijos ir geros kokybės greitkeliai. Iš keleto uostų plaukia keltai per Lamanšo sąsiaurį, kurį galima kirsti ir požeminiu kanalu kursuojančiu traukiniu. Dėl šešiakampės formos Prancūzija vadinama heksagonu. Ji ribojasi su šešiomis valstybėmis: pietuose per Pirėnus eina siena su Ispanija, per Alpes – siena su Italija ir Šveicarija, šiaurinės kaimynės yra Liuksemburgas ir Belgija, Reinas skiria ją nuo Vokietijos.   Vakaruose už Lamanšo sąsiaurio yra Didžioji Britanija.

Prancūzija turi apie 61 milijoną gyventojų, čia kasmet atvyksta 75 milijonai turistų. Prancūzijos plotas – 543 965 km2. Didžiausias šalies miestas yra Paryžius, toliau eina Lionas, Marselis ir į vieną miestą susilieję Lille’is, Lensas ir Valenciennes’as. Ilgiausios Prancūzijos upės – Luara, Sena, Garona ir Rona. Šiame vadove šalis suskirstyta į penkiolika sričių, be Paryžiaus ir Il de Franso, nors oficialiai Prancūzija yra padalyta į 22 sritis (régions).

Nors Prancūzija didžiulė, po ją keliauti patogu. Gerai organizuotas geležinkelio tinklas ir didžiuosius miestus jungiantys greitieji traukiniai sutaupo keliautojams laiko. Už važiavimą dauguma greitkelių imamas didelis mokestis, bet puikios kokybės keliai paspartina ilgas keliones. Miestų aplinkkeliai, kaip ir kai kurios ilgų greitkelių atkarpos, paprastai yra nemokami. Keliauti mažesniais keliais yra įdomiau, jie leidžia pamatyti visą Prancūzijos kraštovaizdžio įvairovę, be to, šie keliai yra gerai prižiūrimi ir paženklinti kelio ženklais.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090103203
Formatas: 22,2x13,2x3
Puslapių skaičius: 720
Leidimo metai: 2012-05-21