36a051642769a64fdc23550d7dad4b497da5699a_cdb_Zemes_giesme_p1.jpg

Žemės giesmė

Bernhard Edmaier
Žemėje dar yra vietų, kurių nepalietė žmogaus ranka. Ten viešpatauja gamta, o kraštovaizdį formuoja natūralūs gamtos reiškiniai. Dažniausiai iš lėktuvo nufotografuoti vaizdai atskleidžia įspūdingą ugnikalnių, ledynų, koralinių rifų, jūros paplūdimių ir upių grožį, filigraninius ir kartu didingus raštus, kuriuos ant žemės plutos paliko geologiniai procesai ir augalija. Šiose nuotraukose Bernhardas Edmaieris užfiksuoja kvapą gniaužiantį tų nepaliestų Žemės lopinėlių grožį, parodo fenomenalius reiškinius. Vieni jų egzistuoja tik akimirką, kiti – milijonus metų.
“Žemės giesmėje” mūsų planeta suskirstyta į keturias sritis: vandenis (upės, ežerai, jūros ir ledynai), dykynes (tundra), dykumas (žemės plotai, kuriuose beveik nėra augalų) ir žalumą (augalais apaugusios sritys). Todėl Arkties ledynai yra greta tropikų vandenyno, kopos jūros pakrantėse – greta povandeninių dykumų, ledo dykumos – greta smėlio dykumų, vešlūs žali Europos miškai – šalia plūduriuojančių pievų ir skurdžios Australijos stepių augalijos. “Žemės giesmė” liaupsina begalinį mūsų planetos grožį – nuo Bahamų salų iki Etiopijos, nuo Naujosios Zelandijos iki Šiaurės Amerikos, nuo Pietų Amerikos, Europos iki Arkties vandenyno.
Angelika Jung-Hüttl sumaniai pateikia informatyvias šių Žemės paviršiaus raštų susidarymo istorijas ir aprašo juos formavusius geologinius procesus.
Apie autorius:
Prieš pasirinkdamas fotografo kelią Bernhardas Edmaieris studijavo statybą ir geologiją. Savo nuotraukomis iš lėktuvo jis atvertė naują kraštovaizdžio fotografijos puslapį ir ypač praplėtė žiūrovų žinias apie Žemės paviršių. Netoli Miuncheno gyvenantis fotografas projektus finansuoja savo lėšomis. Meninkas aplankė visus Žemės kampelius, surengta ne viena tarptautinė paroda.
Mokslų daktarė Angelika Jung-Hüttl yra mokslinės pakraipos žurnalistė, rašanti staripsnius į Süddeutsche Zeitung, Berliner Zeitung ir įvairius mokslo populiarinimo ir profesionalius žurnalus. Dr. Angelika Jung-Hüttl studijavo geologiją, anksčiau dirbo kartu su Bernhardu Edmaieriu.
 

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9955086866
Formatas: 30x35,5
Puslapių skaičius: 232
Leidimo metai: 2005-07-01
Vertėjas: Birutė Lipavičienė