2a69f59c47b27c04bd7c292e211a437f3d117bc7_Chanel_is_arti.jpg

Chanel iš arti

Isabelle Fiemeyer

Apie Coco Chanel gyvenimą ir veiklą pasakyta, parašyta ir nufilmuota labai daug, išskyrus tai, kas atsiskleidžia iš arti, iš privataus gyvenimo detalių: jos polinkis į simbolizmą, ezoteriką ir poeziją, prisirišimas prie mylimų žmonių, savo šeimos, ypač sūnėno André Palasse’o, kurį užaugino kaip sūnų. Gabrielle Labrunie, André Palasse’o duktė ir vienintelė Coco Chanel paveldėtoja, su ja artimai bendravusi keturiasdešimt metų, draugiškai sutiko atverti savo namų duris ir pasidalyti prisiminimais. Ši knyga, susidedanti iš penkių chronologiškų dalių: „Tamsuma“, „Nematoma tikrovė“, „Poetinės būsenos“, „Atitikimai“ ir „Atgarsiai“, – atveria privatų Coco Chanel gyvenimą ir priartina prie jos paslapties. Daiktai ir dokumentai, apie kuriuos čia kalbama, dažniausiai nežinomi ir neskelbti, –  tai Coco pasaulio nuotrupos: jos didžiosios meilės Boy Capelio ir Vestminsterio kunigaikščio dovanos, knygos, baldai, mėgstami aksesuarai ir papuošalai, asmeniniai drabužiai ir buto Kambono gatvėje puošyba.

ISABELLE FIEMEYER yra Coco Chanel biografijos „Coco Chanel, paslapties aromatas“ („Coco Chanel, un parfum de mystère“, Payot, 1999) ir Marcelio Griaule’io biografijos „Marcel Griaule, pilietis dogonas“ („Marcel Griaule, citoyen dogon“, Actes Sud, 2004) bei romano „Trys Esteros vardai“ („Les trois noms d’Esther“, Maurice Nadeau, 2008) autorė.

FRANCISO HAMMOND’O sritis – gyvenimo menas. Jo nuotraukos skelbtos daugelyje leidyklos „Flammarion“ leidinių, pavyzdžiui, „Prie ambasadoriaus stalo: Amerikos pasiuntinio rezidencijos Paryžiuje receptai“ („À la table de l’ambassadeur: les recettes de la résidence de l’ambassadeur américain à Paris“, 2009) ir „Istorinės buveinės, ambasadorių rezidencijos Paryžiuje“ („Demeures historiques, les résidences d’ambassadeurs à Paris“, 2010).

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090115282
Formatas: 27,7x20,3x2,5
Puslapių skaičius: 208
Leidimo metai: 2014-11-07
Vertėjas: Birutė Gedgaudaitė