44853e5170c6869f6136d8c2ba125a384ee3ed5e_Supersmegenys.jpg

Supersmegenys. E.knyga

Kaja Nordengen
Paprastai ir aiškiai apie sudėtingus ir mįslingus smegenų procesus!

Jei iki šiol tikite mitais, kad žmogus išnaudoja tik 10 procentų savo smegenų, kad „multitaskinti“ efektyvu, kad vyrai orientuojasi aplinkoje geriau nei moterys ir kad karjeros viršūnėms pasiekti būtinas aukštas intelektas – perskaitykite šią knygą. Smegenys – sudėtingiausias, paslaptingiausias organas, kurio žmogui perprasti iki galo dar nepavyko, tačiau tai, kas atrasta, gali pakeisti jūsų gyvenimą.
Remdamasi naujausiais neuromokslo atradimais, Kaja Nordengen aprašo smegenų sandarą, funkcijas ir jose vykstančius procesus. Smalsumą žadinantys faktai ir tyrimai pateikiami žaismingai, vengiant sudėtingų teorinių išvedžiojimų. Autorė kviečia patyrinėti atskiras smegenų sritis, žavėtis jų teikiamomis galimybėmis ir kiekvienam tapti aktyviu savo smegenų „stebėtoju“.
Išsiaiškinę, kaip sąveikauja smegenų nervinės ląstelės, lengviau suvoksite:
- kaip smegenys formuoja jūsų asmenybę;
- kaip valdomi jausmai;
- kas lemia jūsų intelektą;
- iš kur kyla kūrybingumas;
- kaip atsiranda priklausomybės, bei perprasti daug kitų gyvenimo aspektų.
Žinodami, kaip veikia smegenys, turite galimybę daryti joms įtaką ir pakreipti savo gyvenimą norima linkme. Pasinaudokite proga perprasti sudėtingiausio žmogaus organo paslaptis ir leiskite rastis teigiamiems pokyčiams savo gyvenime. Jūsų smegenys liks jums amžinai dėkingos.

Kalba, kultūra ir gyvenimo būdas priklauso nuo atminties ir smegenų gebėjimo įžvelgti bei interpretuoti dėsningumus. Esame, kas esame, dėl savo smegenų. Be jų nebūtų nei sporto, nei meno, nei muzikos. Mūsų smegenys tiesiog nepakeičiamos.
Kaja Nordengen

„Šioje knygoje Kaja Nordengen gyvai supažindina mus su kai kuriais naujausiais atradimais apie smegenų sandarą, mechanizmus ir funkcijas. Mokslinius atradimus autorė papildo linksmomis savo gyvenimo istorijomis. Iliustruodama teoriją konkrečiais, turbūt visiems mums žinomais pavyzdžiais, ji sugeba ne tik išdėstyti faktus, bet ir pažadinti smalsumą. Žaismingai pateikiama medžiaga pabudins skaitytojo širdyje trokštančio žinių vaiko ar patyrusio mokslininko entuziazmą.
Dėkoju Kajai Nordengen, kad ryžosi imtis šio ambicingo ir itin drąsaus projekto. Patraukliai ir populiariai autorės pateikta mokslinė medžiaga tapo prieinama plačiajam skaitytojų ratui – ir suaugusiems, ir vaikams.“
Nobelio premijos laureatė May-Britt Moser

 „Nuostabi knyga apie ypatingus mūsų galvose besidedančius dalykus. <...> Jau nuo pirmųjų knygos eilučių matyti, kad autorė puikiai išmano, apie ką kalba. Ji sugeba perteikti savo žinias nekeldama sumaišties skaitytojo galvoje.“
— Norvegų žurnalistas ir rašytojas Fredrikas Wandrupas, Dagbladet
Kaja Nordengen – norvegų gydytoja, smegenų tyrinėtoja, Oslo universitete įgijusi medicinos mokslo daktaro laipsnį. Šiuo metu dirba Oslo Rikshospitalet universitetinėje ligoninėje. 2016 m. pasirodžiusi jos knyga „Supersmegenys“ netrukus tapo bestseleriu ir jau išleista 12 šalių.
Šioje knygoje patyrinėsime smegenų paslaptis – nuo to, kas nutinka, kai įsimylime, iki savo esaties paieškų. Kalbant apie smegenis iškyla daug įdomių klausimų. Kas mes tokie? Kodėl esame, kas esame? Kas yra asmenybė? Kas yra laisva valia? Kur užsimezga mintis? Kartais turime aiškius atsakymus ar bent jau aiškias indikacijas, paremtas pacientų istorijomis ir naujausiais moksliniais atradimais. Vis dėlto atsakymai į kai kuriuos klausimus kol kas išlieka paslaptimi, tad belieka tikėtis, kad ateities mokslininkai imsis šios užduoties ir sugebės tas mįsles įminti. Galų gale smegenys – vienintelis organas, galintis tyrinėti pats save.
Kaja Nordengen

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090135600

Kitos autoriaus knygos