3b85369c128fbca718fa95d506680983ad36edbb_cdb_Pietus_paryziuje_p1.jpg

Pietūs Paryžiuje. Meilės istorija su receptais

Elizabeth Bard

Su savo vyru prancūzu permiegojau įpusėjus pirmajam pasimatymui. Sakau – įpusėjus, nes jau buvom papietavę, bet kavos dar neužsisakę. Pasirodo, tai buvo lemtingas momentas, daug svarbesnis mano būsimai laimei nei metai, praleisti koledže ar su geru psichiatru. Klausimas buvo pateiktas labai nerūpestingai: panašėjo į lietų. Galėjom prasėdėti jį kavinėje arba, kadangi vyriškio butas buvo netoliese, jis galėjo išvirti arbatos.

Tada dar nežinojau, kad amerikietės Paryžiuje buvo laikomos kekšėmis, kurios būdamos blaivos užsiiminėja tuo, ką anglės darytų tik nusigėrusios. Man tai atrodė paprastas pasirinkimas; aš mėgstu arbatą.

 

Jauna amerikietė Elizabeta savaitgaliui atvyksta į Paryžių pas savo naują pažįstamą – žavų prancūzą Gvendalį, jaukioje kavinukėje prisėda su juo papietauti ir... visiems laikams pasilieka šiame mieste. Kas tai – meilė iš pirmo žvilgsnio?

Iš tikrųjų tą lemtingą popietę į Elizabetą kaip žaibas trenkia iš karto net dvi aistros – žaviajam Gvendaliui ir... prancūzų virtuvei. Ilgai nesvarsčiusi mergina ryžtasi pradėti naują gyvenimą romantiškiausiame pasaulio mieste.

Siaurais laiptais užvilkusi lagaminus į savo naujuosius namus – kuklų, bet paryžietiškai bohemišką Gvendalio butuką, Elizabeta netrunka įsisukti į triukšmingų gatvės turgelių, žavių kavinukių ir spalvingo meilės miesto šurmulį. Ji išmoksta darinėti žuvį ir nuraminti namų ilgesio skausmą (ruošdama šokoladinę suflė). Ir greitai suvokia, kad prancūzus ir savo mylimąjį iki galo perpras tik prisijaukinusi Prancūzijos virtuvės paslaptis...

Paskanintas gundančiais receptais, romanas „Pietūs Paryžiuje“ pasakoja apie ugningą meilę ir su geru sąmoju atskleidžia, ką reiškia turėti namus ir būti laimingam.

Ši knyga tobulai tiks visiems, kas svajoja ir tiki, jog pietūs Paryžiuje galėtų pakeisti jų gyvenimą.

 

„Romanas „Pietūs Paryžiuje“ – toks pat žavus ir koketiškas kaip Paryžius. Aistringa kelionė per žiburių miestą pažadina mūsų pavargusias širdis ir gomurius. Būkite pasiruošę prancūziškų bučinių, juodojo šokolado ir Bard prozos švelnaus žavesio kerams.“

Nani Power

 

„Meilės istorija visuomet yra žavi, o istorija su receptais yra dar ir naudinga. Gera virtuvė – tai neatskiriama tikrų prancūziškų santykių dalis.“

Diane Johnson, rašytoja

 

Elizabeth Bard – iš JAV kilusi žurnalistė bei meno istorikė, gyvenanti Prancūzijoje. Jos straipsniai apie meną, keliones, madą ir dizainą spausdinami The New York Times, The Washington Post, Wired“, Time Out, Fodor’s ir kituose garsiuose laikraščiuose bei žurnaluose.

Kviečiame apsilankyti autorės tinklalapyje ir daugiau sužinoti ne tik apie ją, bet ir apie Prancūziją, prancūzus ir prancūzišką virtuvę:

http://www.elizabethbard.com/

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090110249
Formatas: 24,1x15,2x2,8
Puslapių skaičius: 312
Leidimo metai: 2013-05-28
Vertėjas: Violeta Karpavičienė