7ea1f723e2a0e819c6e6dc084aaddea8aff23ac6_cdb_Parduodama_Mariana_p1.jpg

Parduodama: Mariana

Iana Matei

Marianai, Florinai, Elenai – penkiolika šešiolika metų, jos – sekso vergės. Tiek apie jas ir težinau, tačiau to visiškai pakanka: privalau išgelbėti tas merginas.

Kai įkūriau prieglaudą, 20 procentų globotinių buvo nepilnametės. Šiandien tokių merginų – 80 procentų. [...] Rumunijoje merginos kaina prasideda nuo 3 eurų. Tai reiškia, kad bet kas gali smogti merginai ir priversti ją eiti kartu, o paskui už šią sumą parduoti ją kokiam nors smulkiam prekeiviui. Šis perparduos ją kitam už dvigubai didesnę kainą – ir taip toliau. [...] Per naktį mergina suteneriui gali uždirbti 500 dolerių. [...] Prekyba moterimis bei vaikais pelningesnė net už prekiavimą ginklais ir narkotikais!

Rytų Europos šalys tapo pagrindinėmis Europos Sąjungoje dirbančių prostitučių tiekėjomis. Vos kelių atliktų tyrimų duomenimis, šiuo metu Vakarų šalyse prostitucija užsiima 300 000 merginų. Kas žino, kiek jų buvo parduotos... Turbūt dauguma.

Tai vyksta mūsų akivaizdoje – mūsų gatvėse, baruose, automobilių stovėjimo aikštelėse, greitkeliuose. Valdžios atstovai, teisėjai, politikai tuo oficialiai skundžiasi ir piktinasi, bet iš tikrųjų baudžiamojon atsakomybėn patrauktus sutenerius galima suskaičiuoti ant pirštų.

Iana Matei

 

Iana Matei įtaigiai pasakoja apie savo kovą – ji stengiasi išgelbėti į sekso vergiją parduotas merginas ir suteikti joms galimybę pradėti gyvenimą iš naujo. Rizikuodama gyvybe, autorė atskleidžia siaubingo sekso prekybos tinklo, kuris yra apraizgęs šių dienų Europą, mastą.

2010 metais Iana Matei buvo išrinkta Metų europiete.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090108550
Formatas: 24,2x14,7x2,1
Puslapių skaičius: 208
Leidimo metai: 2013-01-30
Vertėjas: Lina Perkauskytė