1253850b9d49f1ce379573760c49b050e67effef_cdb_Metai_Provanse3_p1.png

Metai Provanse (1)

Peter Mayle

Peter Mayle (Piteris Meilas) – britų autorius, parašęs ne vieną dešimtį knygų, iš kurių didžiausio pasisekimo sulaukė istorijos apie gyvenimą Provanse. Viena jų – „Metai Provanse“ – išversta į daugiau nei 20 pasaulio kalbų ir tapusi tarptautiniu bestseleriu.

„Metai Provanse“ yra Peterio Mayle‘io knyga, pasakojanti apie jo pirmuosius Provanse praleistus metus. 
Autorius puikiai vaizduoja gyvenimą Provanso regione, ypač – jo žmones ir papročius. Vietos gyventojai yra atsipalaidavę, išsiskiriantys unikaliu humoro jausmu, mėgstantys linksmintis ir bendrauti. Įspūdingų vaizdų, žaliuojančių kalnų, vynuogių plantacijų regione britų poros laukia kupini netikėtumų metai. Šeima greit supranta, kad ribota prancūzų kalba, kurios mokėsi Anglijoje, nėra naudinga ir labai skiriasi nuo tos, kuria kalbama Provanse. Atvykėliams tenka nusivilti ir įstabiuoju namu, nes rekonstruoti jį taip, kaip norėtų, yra sunkiau, nei tikėtasi.

Štai taip ir prasideda netikėčiausių įvykių kupinas naujasis gyvenimas Provanse. 

Semkitės džiaugsmo, kuriam neįmanoma atsispirti, atraskite provansiško gyvenimo malonumus su nepakartojama Peter Mayle knyga!

Piteris Meilas kartu su žmona padarė tai, apie ką daugelis tik svajoja. Niūrią lietaus merkiamą anglišką kasdienybę sutuoktiniai iškeitė į spalvingąjį Provansą.

Įsigiję nuostabų dviejų šimtmečių senumo namą Luberono vietovėje jie pradėjo naują gyvenimą.

Maži nameliai senomis langinėmis, jaukūs restoranėliai, ankstyvo ryto turgūs, kvepiantys muilais, šviežutėliais  sūriais ir prieskoninėmis žolelėmis, žydinčių vanilių ir rožinių oleandrų eilės pakelėse.  O kur dar romantiškos vakarienės su geriausiais vietos vynais, foie gras ir gardžiais jautienos kepsniais...

Persikėlusi į Provansą britų porelė jautėsi lyg patekusi į rojų.

Tačiau neilgam.

Gurmanišką vaizdų, skonių ir kvapų harmoniją  greitai pritemdė keistoki vietinių įpročiai, nerangūs statybininkai ir netoliese įsikūręs kaimynas, kurio niekas taip neliūdina kaip užsienio turistai.

Žaviai šmaikščioje ir anglišku sąmoju pagardintoje knygoje autorius pasakoja apie kuriozų kupinus metus, praleistus Provanse. Skaitytojus sužavės nuotaikingos, su meile aprašomos situacijos, o valgymo tradicijos, vynų gamyba ir įvairūs patarimai padės geriau pažinti provansiško gyvenimo ypatumus.

Ši knyga patiks visiems, išsiilgusiems sveiko humoro, skanaus maisto ir pozityvumo!

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090117736
Formatas: 24,1x14,6x2,5
Puslapių skaičius: 256
Leidimo metai: 2015-03-13
Vertėjas: Ina Jakaitė

Kitos autoriaus knygos