44439211a028e9c285350d8fa882840fc79618d8_cdb_Svetimsale_Meiles_labirinte4_p1.jpg

Svetimšalė. Meilės labirinte. Ketvirta knyga

Diana Gabaldon

Amerikiečių rašytoja Diana Gabaldon, sukūrusi du nepamirštamus įsimylėjėlius – Klerę Randal ir Džeimį Freizerį , skaitytojams padovanojo per du šimtmečius nusidriekiančią meilės istoriją.

Ketvirtoje serijos knygoje „Svetimšalė. Meilės labirinte“ ši įspūdinga istorija tęsiasi...

Klerei vėl lemta grįžti į Invernesą Škotijoje, kur paskutinį kartą lankėsi prieš dvidešimt dvejus metus, kai su vyru Frenku šiuose kraštuose leido antrąjį medaus mėnesį. Tąkart Druidų akmenų rate ji žengė pro suskilusį akmenį ir pateko į XVIII amžių, kur sutiko ir pamilo Džeimį Freizerį. Su šiuo žaviu vyriškiu praleidusi kelerius aistros ir nuotykių kupinus metus, ji vėl grįžo į XX amžių, pas pirmąjį vyrą Frenką.

Dabar Frenkas jau miręs, ir, vėl sugrįžusi į paslaptingąjį Invernesą, Klerė nori išsiaiškinti, koks buvo jos antrosios didžiosios gyvenimo meilės, likusios XVIII amžiuje, likimas. Jai taip pat tenka nelengva užduotis – pasakyti dukrai, kas yra tikrasis jos tėvas.

Bandydama išsiaiškinti šiuos klausimus, Klerė mintimis keliauja po praeitį, kur teko kovoti už mylimo vyro ir kūdikio gyvybes...

Klerės duktė Briana taip pat pakliūva į šį nuotykių, išbandymų ir aistros sūkurį... 

 

Aktorė Nijolė Narmontaitė

Turiu prisipažinti, kad iš pradžių į šį romaną žiūrėjau skeptiškai. Esu nelinkusi pasiduoti masinei psichozei, ir žinodama, su kokia euforija ši knyga buvo sutikta kitose šalyse, į skaitymo kelionę leidausi labai atsargiai. Deja, su Klere prasmegau ir aš... Taip įsijaučiau ir įtikėjau ta istorija, kad pasidarė visai nesvarbu – fantazija tai ar realybė!

Per visą kelionę lyginau du pasaulius, du gyvenimus, du vyrus. Vienas gyvenimas – sotus, patogus, be nuolatinio streso, įtampos. Jame vyras Frenkas – mylintis, gerbiamas, teisingas, padorus (kažkodėl man pasirodė nuobodus ir tik savo idėjomis besidomintis). Kitas gyvenimas – pilnas pavojų, stingdančios įtampos, klaikių tradicijų, be elementarių mums suprantamų patogumų. Ir tame pasaulyje jis – vyras Džeimis: galia, švelnumas, aistra, padorumas, gerumas, fizinis grožis (tokie, regis, tarpusavyje nesuderinami dalykai)... Ir jų MEILĖ (visa ko pagrindas). Nejučia pradedu gyventi herojės gyvenimą, man rūpi, kad tik ji liktų čia, pavojų pasaulyje, nes čia jis – Džeimis, TIKROJI MEILĖ. Gal dėl to, kad ir mano pačios gyvenimo credo yra „Nesvarbu, kur ir kaip tu, svarbu su kuo.“

 

 

Aktorė Gabija Ryškuvienė

 Man knyga netikėtai patiko. Patiko graži, romantinė istorija, suintrigavo Škotijos vaizdai – net norisi ten nuvykti. Sužinai daug istorinių dalykų: apie gydymo būdus, tradicijas, pilių intrigas. Įvykis veja įvykį. Pribloškė autorės fantazija – skaitytojas nepaliekamas apsnūdęs. Drąsus romantizmas, neįsprausta į rėmus meilės istorija. Labai intriguojanti knyga.

 

Psichologė Edita Čekuolienė

Niekada netikėjau, kad mane, suaugusią moterį, taip sudomins graži pasaka. Vaizdingai parašyta knyga įtraukia. Čia tarsi „Haris Poteris“ suaugusiesiems. Seniai bebuvau skaičiusi tokią įdomią ir intriguojančią knygą. Pirmąsias 3 knygas prarijau per savaitę, net pradėjau mąstyti kaip Klerė. Pagauni save plaukiant kartu. Vaizdinga kalba, geras vertimas. Man įdomiausia joje buvo ne meilės linija, o santykių – šiuolaikinės moters sugebėjimas prisitaikyti prie sąlygų, kurios buvo prieš 200 metų, pasirinkimo dilema, kai esi prisiekusi. Labai daug simbolių. Knygoje aprašytas seksualinis potraukis yra įtampa, kova ar mylėjimasis taip pat gali būti interpretuojami kaip lygiateisiškų santykių siekis.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090101537
Formatas: 24,2x15x3,7
Puslapių skaičius: 488
Leidimo metai: 2011-11-11
Vertėjas: Mėta Žukaitė