9b76ebeac599f652db12e674f6be5e7d0ba6b02d_cdb_Stilinga_vagyste_p1.jpg

Stilinga vagystė

Emyl Jenkins
Su Emyl Jenkins mes pateksime į antikvarinių vertybių pasaulį, kuris, kaip ir akcijų rinka, iš išorės yra blizgantis ir tviskantis, o viduje – kunkuliuojantis paslaptimis ir intrigomis.
Pagrindinė herojė yra Sterling Glas, antikvarinių daiktų vertintoja Lemonte, Virdžinijoje. Ji nesiknaisioja paplėkusiose skryniose, bet puikiai išmano turto pardavimo reikalus, tamsius sandėrių užkaborius ir prabangių aukcionų rūmų veiklą (mat pati autorė yra antikvarinių daiktų vertintoja, profesionalė). Sterling Glas padeda savo klientams atskirti vertingus originalius daiktus nuo padirbtų, nustato jų piniginę vertę. Darbas gal ir ne pats įspūdingiausias, bet turi didelę paklausą ir ją visi gerbia.
Kartą, norėdama išsiaiškinti senovinio arbatos kaitintuvo istoriją, ji aptinka sudėtingą sukčiavimo mechanizmą, kuriame it sraigteliai sukasi kelios seniausios Lemonto šeimos, keletas sumanių aferistų ir saujelė apsukrių paties prestižiškiausio Niujorko aukciono darbuotojų... O dar vienas vyras nori išsaugoti savo šeimos brangiausią turtą – lėlių kolekciją iš dramblio kaulo.
Sterling Glas įklimpsta į besaikio godulio, apgaulės ir pavojų liūną. Pasirodo, mūsų saugomos pačios brangiausios vertybės turi didžiules paslaptis.
Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9955241446
Formatas: 15,5x23,5
Puslapių skaičius: 344
Leidimo metai: 2006-05-01
Vertėjas: Regina Šeškuvienė