b6eaa49ab47f1480db969150124e3fc4f7db506c_cdb_Slapti_Sarlotes_Brontes_dienorasciai_p1.jpg

Slapti Šarlotės Brontės dienoraščiai

Syrie James

Romano „Džeinė Eir“ autorės gyvenimo ir meilės istorija

 

Rašiau apie meilės džiaugsmą. Slaptai širdyje seniai tikėjausi artimo ryšio su vyru; manau, kiekviena Džeinė nusipelno savo Ročesterio.

Visi turi paslapčių. Šarlotė Brontė (Charlotte Brontë), liepsningo temperamento moteris, garsiojo romano „Džeinė Eir“ autorė, nebuvo išimtis. Ji, kaip ir kiti Brončių šeimos nariai, turėjo slaptą asmeninį gyvenimą, kuriuo nesidalijo net su artimiausiais draugais ir giminaičiais.

Kokias paslaptis Šarlotė Brontė slėpė širdyje? Kokių jausmų neišliejo? Kokie buvo jos santykiai su broliu ir seserimis, taip pat talentingomis rašytojomis, parašiusiomis „Vėtrų kalną“, „Agnesę Grėj“? Kaip atsitiko, kad paprasto pastoriaus duktė, beveik visą gyvenimą leidusi Jorkšyro kaimo glūdumoje, parašė „Džeinę Eir“, vieną skaitomiausių romanų pasaulyje? Ir svarbiausias klausimas – ar pati Šarlotė rado tikrąją meilę?

Norėdama atsakyti į šiuos klausimus, ėmiau kruopščiai studijuoti Šarlotės gyvenimą. Gerai žinoma, kad Šarlotei Brontei piršosi keturi vyrai, tačiau mane ypač sudomino tie svarbūs jos gyvenimo istorijos puslapiai, kurie retai kam užkliūva: ilgalaikiai, audringi santykiai su tėvo padėjėju, antruoju kunigu Artūru Beliu Nikolsu, gyvenusiu šalia Brončių ir slapta mylėjusiu Šarlotę.

Ar Šarlotė atsiliepė į pono Nikolso jausmus? Ar už jo ištekėjo? Kokius jausmus, mintis ji patikėjo tik savo dienoraščiui?

Su didžiausia pagarba ir žavėdamasi moterimi, kuri mane įkvėpė, dovanoju Jums „Slaptus Šarlotės Brontės dienoraščius“.

Syrie James

 

Syrie James (Siri Džeims), knygos „Dingę Jane Austen memuarai“ autorė, šįkart dovanoja galimybę žvilgtelėti į kitos rašytojos – romano „Džeinė Eir“ autorės slaptą jausmų ir minčių pasaulį. Šarlotė ir jos seserys, taip pat talentingos rašytojos, garsių romanų „Vėtrų kalnas“, „Agnesė Grėj“ autorės, dienas leidžia Jorkšyro viržynėse. Pamažu ankantis jų tėvas tampa vis aikštingesnis, brolis vis labiau klimpsta į alkoholio ir narkotikų liūną. Tačiau šios niūrios aplinkybės neužgniaužia seserų polėkio ir svajonių apie meilę – tokią liepsningą, kokią aprašo savo romanuose. Seserų viltys susikurti laimingesnį gyvenimą nėra be pagrindo, nes į atkampų Hovorto bažnytkaimį užsuka nemažai jų knygomis besižavinčių svečių.

„Slapti Šarlotės Brontės dienoraščiai” teikia išskirtinę progą pažinti ugningą Šarlotės Brontės prigimtį ir dramų kupiną jos gyvenimą.

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090107164
Formatas: 24,1x15,1x3,1
Puslapių skaičius: 432
Leidimo metai: 2012-10-19
Vertėjas: Dalia Judita Vabalienė