Martinas Idenas. Pegaso kolekcija

Jack London
„Martinas Idenas“ – garsaus JAV rašytojo Jacko Londono (Džekas Londonas; tikr. John Griffith Chaney, 1876 – 1916) romanas apie svajones ir sėkmę.

Martinas Idenas atsitiktinai pakviečiamas apsilankyti aristokratų šeimos namuose. Jį pakeri ten pamatytas grožis ir subtilumas – visiška priešingybė jo skurdžiam jūreivio gyvenimui ir aplinkai. Martiną ypač sužavi šeimininkų dukra Ruta, rafinuota, išsilavinusi ir dieviškai graži. Jaunuolis pasiryžta padaryti viską, kad jai prilygtų ir pelnytų meilę, todėl neria į knygų ir mokslo pasaulį.

Tai įkvepiantis kūrinys, aukštinantis žinias ir išsilavinimą, parodantis, jog noras ir valia leidžia pasiekti labai daug, kad ir kokiam visuomenės sluoksniui priklausai. Martino paveikslu autorius atskleidžia atkaklaus ėjimo į tikslą kainą. Tačiau išlavintas mąstymas ir per vargus pasiekta literatūrinė sėkmė neatneša išsvajoto pasitenkinimo.

Šis romanas atskleidžia daug  J. Londono gyvenimo faktų ir laikomas autobiografiškiausiu kūriniu. Jame išryškinama individualumo svarba ir vaizduotės galia, o autorių jaudinusias filosofines idėjas su įkarščiu narsto daugybė romano veikėjų. Knygos kalba labai turtinga ir vaizdinga. Pasakojimas pagauna nuo pirmo skyriaus ir nepaleidžia iki paskutinio,  skaitytojai ras nemažai tokių vietų, tokių frazių, kurias norisi perskaityti po kelis kartus, vis mėgautis minties įtaigumu: „Gyvenimas buvo jam tarsi ryški, balta šviesa, žeidžianti pavargusias ligonio akis.“

J. Londonas – amerikiečių klasikas, parašęs per 50 knygų, iš jų žinomiausi romanai „Martinas Idenas“, „Jūrų vilkas“, Baltoji iltis“, „Smokas Belju” ir kiti. Vaizdinga kūrinių kalba ir savitas stilius išskyrė J. Londoną iš kitų autorių. Jis buvo vienas iš daugiausia uždirbančių JAV rašytojų.  Jo kūriniai aktualūs ir šiandien, įtraukiami į geriausių knygų šimtukus. Pagal romaną „Martinas Idenas“ 2019 m. buvo sukurtas ir vaidybinis filmas.
Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090141595
Formatas: 21,5x14,3x3,3
Puslapių skaičius: 384
Leidimo metai: 2020-07-01
Vertėjas: Silvija Lomsargytė-Pukienė

Kitos autoriaus knygos