a50256ffcc06c7a3cfaa58d0a765dd78b8218a0e_cdb_Tamsoje_be_zvaigzdziu_p1.jpg

Tamsoje be žvaigždžių

Stephen King

 Tai pasakojimai apie kerštą ir žmones, susietus nusikalstamais ryšiais, apie tariamai neišvengiamus nusikaltimus, apie tai, kaip mes bandome teisinti kitus ir išsiteisinti patys. Iš paskutiniųjų ir, pridėjus ranką prie širdies, niekšingai.

 

Pirmoje juodoje kaip naktis kvapą gniaužiančioje Stepheno Kingo apysakoje Džeimsas, Nebraskos ūkininkas, nužudo žmoną už tai, kad ši pasiūlė parduoti ūkį ir persikelti į miestą. Tačiau žmonos nužudymas — tai tik pradžia, jo pasekmės lyg siaubinga, neišvengiama lavina užgriūva Džeimsą, jo sūnų ir kaimynus, triuškindamos žmonių likimus.

„Dičkis vairuotojas“, antra apysaka, — serijinio žudiko istorija. Detektyvinių romanų rašytoja, vardu Tesė, grįždama namo iš susitikimo su skaitytojais, susiduria su nepažįstamuoju, kuris tik per plauką jos nenužudo. Tesė sukuria keršto planą ir susiduria su kitu nepažįstamuoju, tuo, kuris gyvena joje.

Apysakos „Sąžiningas sandėris“ pagrindinis veikėjas Deivis Striteris, sudaręs sandėrį su velniu, ne tik išsivaduoja nuo vėžio, bet ir užsitikrina pasiturimą gyvenimą. Vis dėlto velnio neįmanoma pergudrauti: pagal sutartį, kiekvienąsyk, kai Striteriui pasiseka, nesėkmė ištinka labiausiai nekenčiamą žmogų, šiuo atveju jo geriausią draugą — taip Deivis netenka sielos ne iš karto, bet pamažu, po truputį, dalimis.

Vyrui išvykus su reikalais, Darsė Anderson, daugiau nei dvidešimt metų nugyvenusi laimingoje santuokoje, eina į garažą pasiimti baterijų, užkliūva už kartoninės dėžės, kyšančios iš po darbastalio, ir netrukus sužino, kad jos vyro širdyje gyvena nepažįstamas žmogus. Siaubingas radinys, įspūdingai ir su didele įtampa aprašytas ketvirtoje apysakoje, padaro  laimingai santuokai  ir... sutuoktiniui galą.

„Man regis, kiekviename žmoguje gyvena kitas žmogus, nepažįstamasis...“

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090106686
Formatas: 23,5x14,4x3
Puslapių skaičius: 400
Leidimo metai: 2012-09-20
Vertėjas: Valdas Petrauskas