Krikštatėvis. Pegaso kolekcija

Mario Puzo

Garsiausias visų laikų romanas apie mafiją

 

Krikštatėvis – taip visi vadina Vitą Korleonę, iš Sicilijos į Ameriką atvykusios Korleonių šeimos galvą. Jis – vienas iš penkių įtakingiausių Niujorko mafijos vadų, nepaisantis jokių kliūčių kelyje į valdžią. Iš savo neprieinamos tvirtovės Long Ailande jis valdo milžinišką imperiją, kuri pelnosi iš lošimų, lažybų ir reketo. Tironas, šantažuotojas, žudikas – jo draugystės niekas nedrįsta atstumti, o už neteisybę susimoka. Net nužudymas nėra per didelė „teisingumo“ kaina. Krikštatėvio įtakai paklūsta visi – nuo patruliuojančio policininko iki aukščiausios valdžios. Tačiau lemtingas konfliktas netikėtai viską pakeičia ir Korleonių šeima tampa kitų mafijos šeimų taikiniu.

 

JAV rašytojas Mario Puzo (1920–1999) pasakoja apie mafijos pasaulį ir gaujų karus. Meilė ir mirtis, garbės troškimas ir nusižeminimas susipina į žūtbūtinę kovą dėl išlikimo tarp mafijos galingųjų. Tai šedevras, parodantis 1940 metų Amerikos nusikalstamo pasaulio vaizdą ir kartu atskleidžiantis jaudinančią Korleonių šeimos istoriją. Nors knyga išleista prieš 50 metų, šis klasikinis pasakojimas apie šantažą, žmogžudystes ir šeimos vertybes išlieka nepavaldus laikui.

Pagal romano autoriaus Mario Puzo parašytą scenarijų režisierius Francis Frankas Coppola sukūrė filmą. To paties pavadinimo trijų dalių filmas 1972 ir 1974 metais buvo apdovanotas net keturiais „Oskarais“.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090148327
Formatas: 21,5x14,3x4
Puslapių skaičius: 560
Leidimo metai: 2021-11-06
Vertėjas: Vytautas Petrukaitis