Lietuvos valdovai pasakoja vaikams

Zigmas Vitkus

7–13 m. vaikams


Tai gyvai parašyta, šmaikščiai iliustruota ir istoriškai tiksli knyga vaikams (ir suaugusiems!) apie Lietuvos valdovus.


Knygoje pristatomos 28 valdovų biografijos – nuo Lietuvos karaliaus Mindaugo iki paskutiniojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio. Jos aprėpia net 560 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės metų!


Valdovai – kariaujantys ir susitaikantys, mylintys ir nekenčiantys, pasipūtę ir nuolaidūs. Visi jie, nuo įprastai vadinamų „didžiaisiais“ iki mums mažai žinomų, turi daug ką papasakoti apie savo vaikystę, tėvus, mokslus, meilę ir atėjimą į valdžią.


Knygoje išryškinami kiekvieno jų valdymo bruožai ir reikšmė Lietuvos istorijai, daug dėmesio skiriama ir valdovų charakteriui, mintims, planams – apie visa tai jie pasakojasi patys! Kiekvieno valdovo pasakojimą lydi istoriko komentaras – kritiškas valdovo veiklos apibendrinimas.


Užeik į pilies menę, kur ūžia židinyje ugnis, ir paklausyk, ką jie nori tau pasakyti. Pirmasis tebūna Mindaugas, po jo Treniota...

 

„Lietuvos valdovai“

·         Žadina smalsumą ir norą pažinti Lietuvos istoriją

·         Didina patriotiškumą

·         Skatina skaitymo malonumą

·         Meniškai vertingos iliustracijos supažindina su aprašomų laikų estetika

·         Vertinga knyga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems – visiems, kuriuos jaudina senosios Lietuvos istorija

 

 Zigmas Vitkus – istorijos mokslų daktaras. Tačiau jam rūpi ne tik istoriniai tyrimai, bet ir Lietuvos istorijos populiarinimas. Jis jau yra išleidęs dvi pagavias pažintines knygas vaikams „Lietuvos kasdiena“ ir „Lietuvos istorija“.


Knygą iliustravo Inga Dagilė, savo puikiais darbais papuošusi jau ne vieną leidinį. Kurdama piešinius šiai knygai, ji daug domėjosi Lietuvos valdovais, todėl jos iliustracijose atsispindi tam metui būdinga apranga, ginklai, įvairūs daiktai ir jų puošyba. 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090144077
Formatas: 25x20,5x1,8
Puslapių skaičius: 136
Leidimo metai: 2021-04-30